ІМПЛАНТАЦІЯ ЗУБІВ

Протезування на імплантах

Починаючи з середини минулого століття, стоматологічна наука нарешті отримала інструментарій для виконання давньої мрії багатьох людей – можливості виростити собі нові зуби вже в дорослому віці. Так що якщо, в силу різних причин, Ви втратите один або кілька зубів, просто приходьте до нас. За допомогою імплантації ми вирішимо Вашу проблему.

Імплантація – найсучасніший, надійніший і природніший метод заміни втраченого зуба. В його основі лежить відкрите у 1965 році явище остеоінтеграції, тобто зрощення кістки та імпланту без утворення сполучної тканини. Простіше кажучи, імплант повністю імплантується в кістку і стає з нею одним цілим. Цей ефект дозволяє новому зубу вірою та правдою служити своєму власнику протягом кількох десятиліть.

Імплантаційна система

Коли Ви зустрічаєте рекламу протезування зубів на імплантах, то бачите зображення зуба, з якого замість кореня стирчить гвинт – і, мабуть, думаєте, що це імплант. Це не зовсім так. Насправді, на таких білбордах зображують імплантаційну систему, що складається з трьох елементів:

безпосередньо імплант (корінь у вигляді гвинта)
абатмент (окисний елемент, що служить проміжною ланкою між імплантом і коронкою зуба)
Зубна коронка.

Тобто, де-факто, у разі імплантації зуба Ви отримаєте інженерну систему, безпроблемність та довговічність роботи якої однаково залежатиме від якості всіх її елементів та надійності з'єднання між ними. Про коронки Ви, напевно, все знаєте, тому далі ми розглянемо перші два елементи.

Імплант

Імплант - це виготовлений з титану (також можливі цирконій та роксоліт) штифт або (застарілий варіант) каркас, що вживлюється в кістку для подальшої установки на нього зубної коронки. Імплант також можна порівняти зі штучним зубним коренем, тому сучасні імпланти часто називають кореневими.

Виробники імплантів пропонують досить широкий асортимент своєї продукції з широким ціновим діапазоном. Звичайно, кожному пацієнту імплант підбирається індивідуально залежно від медичних показань та фінансових можливостей.

Що стосується цін на імпланти, то тут все досить просто - чим дорожче, тим краще. І хоча зовні всі вони практично однакові, їхня надійність і приживаність серйозно різняться. Секрет тут у чистоті титану, з якого виготовлений імплант, а також правильності його обробки. До того ж виробники верхнього цінового сегмента, як правило, мають свої науково-дослідні центри, що дозволяє їм постійно вводити інновації, які покращують якість продукції, а отже, і якість життя пацієнтів.

Увага!

Ми розуміємо, що далеко не всі сьогодні можуть дозволити собі високотехнологічні імпланти топових категорій, тому в нашій клініці Ви зможете знайти оптимальний варіант імплантації, розрахований саме на Ваші можливості.

Абатмент

Це середня частина системи, яка зовні нагадує обточений зуб і – так само, як імплант – виробляється з титану або цирконію. Ми рекомендуємо ставити цирконієві абатменти, оскільки вони краще прикріплюються до ясна і мають теплий відтінок, схожий на природний колір зубів. Для пацієнтів з тонкими яснами це, власне, єдиний прийнятний варіант.

Абатменти, незалежно від матеріалу, бувають стандартними та індивідуальними. Ціна стандартних нижча – але це їхня єдина перевага. Справа в тому, що «стандартизація» в даному випадку є синонімом усередненості та передбачає виготовлення такої ж «усередненої» коронки. На практиці подібні коронки часто виходять занадто великими, тобто ідеального прилягання до ясна в цьому випадку досягти практично неможливо, а це може призвести до запалення.

Використання індивідуального абатменту передбачає його доведення на спеціальному верстаті з використанням комп'ютерного моделювання. Результат - коронка, максимально точно з'єднана з яснами.

Етапи імплантації

1.Встановлення

У нашій клініці даний етап займає не більше 15 хвилин і, за рідкісними винятками, не вимагає попередньої підготовки. Під час процедури пацієнту робиться місцева анестезія, після чого надрізається ясна і за допомогою фрези готується ложе для імпланту. Далі вкручується сам імплант, а на ясна робиться шов, який знімається через 10 днів. У цілому нині установка імпланта по травматичності можна порівняти з видаленням зуба без ускладнень.

2. Інтеграція

Це пасивний етап, який вимагає жодних дій ні від лікаря, ні від пацієнта. Фактично це просто тимчасовий проміжок, необхідний організму для того, щоб зжитися з новим органом. Залежно від ціни імпланту, тривалість цього етапу становить 2-3 місяці для нижньої щелепи та 3-6 для верхньої.

Увага! Якщо Ваш спосіб життя передбачає публічність, або Ви просто не хочете кілька місяців ходити з діркою в роті, ми можемо запропонувати Вам тимчасовий протез, який на час інтеграції приклеїмо до сусідніх зубів.

3. Установка формувача ясен

Коли в людини пробиваються власні зуби, ясна природно «охоплює» їх по всьому периметру, не дозволяючи інфекції та залишкам їжі проникати всередину. При імплантації досягнення такого ж ефекту використовується формувач ясен. Це тимчасовий елемент системи. Він вкручується в імплант таким чином, щоб трохи височіти над ясною. Зазвичай формування ясен завершується протягом 2-4 тижнів.

Процедура проводиться під місцевою анестезією. Після неї деякий час можливі слабкі болючі відчуття і кровоточивість. Це нормально. Тривалість таких явищ індивідуальна, але якщо біль не проходить через тиждень, потрібно обов'язково звернутися до нас.

4. Зняття зліпків та виготовлення коронки

Це завершальний етап, на якому у пацієнта береться зліпок ясен, яким у лабораторії виготовляється зубна коронка. У фіналі формувач ясен замінюється абатментом, до якого кріпиться коронка.

У «Клубі 32» ми вважаємо за краще робити протези знімними. Для цього коронка склеюється з абатментом ще в лабораторії, а в клініці готова конструкція прикручується до гвинта імпланту, після чого пломбується. Дана технологія дозволяє в разі потреби легко відкрутити коронку та провести технічне обслуговування імпланта. Якщо з якоїсь нестоматологічної причини коронка зламається, її легко можна буде замінити без втрати імпланту.

Гарантія

Зубні протези на імплантах – послуга не з дешевих. І тому гарантія тут має особливе значення. Зазвичай гарантований термін служби імплантованого зуба не менше 10 років. Імпланти верхньої цінової категорії мають довічну гарантію. Виробники також гарантують заміну імпланта у разі неприживлення (відторгнення) або запалення (переімплантит). Заради справедливості слід зазначити, що світова статистика реєструє в середньому 1.5% неприживання імплантів, так що Ви, швидше за все, не зіткнетеся з подібними складнощами.

Хотілося б окремо зауважити, що за кордоном клініки не дають гарантії на імплант, якщо людина курить. В Україні умови поки що м'якші, але подібне обмеження красномовно свідчить про те, що куріння після імплантації краще покинути.

Гігієна

Після протезування зубів на імплантах гігієні ротової порожнини слід приділяти набагато більше уваги. Крім обов'язкового відвідування разів у півроку процедур спеціального гігієнічного чищення, ми також рекомендуємо придбати іригатор.

Запишіться на прийом
Дякуємо! Ваша заявка отримана!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Наближаємо перемогу, перемагаємо разом
Україна понад усе
ДЛЯ ВСІХ ВІЙСЬКОВИХ:
  • Знижка 15% на хірургію, протезування та ортодонтію
  • Знижка 30% на всі інші послуги
  • Безкоштовна імплантація та протезування за допомогою фонду Dental Help